top of page

CH Canovelles VS Senior Vermell

🔴⚫️CH Canovelles 25-28 Senior Vermell


👉🏼El Sant Llorenç supera el Canovelles en un partit amb dues parts ben diferenciades.


👉🏼Inici fulgurant dels del Baix Llobregat, amb un parcial 0:3 de sortida que ha marcat el que, semblava, seria el designi del partit. El nostre equip ha defensat molt bé i en atac, ha ofert un joc vistós, alegre i combinatiu que ha desarborat l'equip local. El marcador al minut 15' era de (5:12) a favor i, el Sant Llorenç, lluny de baixar pistonada, ha arribat al descans amb un 10:19 claríssim.


👉🏼A la represa, però, s'ha vist l'altre cara del nostre equip. Tot i que han aguantat bé el marcador als primers compasos (15:24) als deu minuts de la represa, ja es notava a la pista que el Canovelles havia pujat una marxa en atac i que el nostre equip anava amb el ralentí. Un seguit de pèrdues de pilota han provocat el primer parcial en contra i ha obligat al nostre tècnic de demanar temps mort (19:26) a manca d'un quart d'hora.

👉🏼Tot seguit, han aparegut les errades en llençaments porteria, que han donat esperances als del Vallès Oriental, que han assolit la marca de cinc gols de desavantatge a manca de 10 minuts, 21:26.

El nostre equip, més asserenat, ha aprofitat els darrers atacs, per combinar bons atacs i ha aconseguit sentenciar al final, 25:28.


👉🏼El nostre equip ja suma 11 punts a la classificació de 1a Catalana, sisè, a tan sols dos punts de les posicions de Fase d'Ascens.

La propera setmana, partit molt important per mesurar el potencial del nostre equip. Rebem la visita del CEH BCN Sants, dissabte a les 18:00 hores al Pavelló Andrey Xepkin.


💪🏽123 Sant LLorenç
Commenti


bottom of page