top of page

Senior Vermell vs H. Sant Joan Despí B

🔴⚫️Senior Vermell 30 - 27 H. Sant Joan Despí B


👉🏽El Senior Vermell s'enduu un intens derbi comarcal i es col.loca en posicions de Fase d'Ascens.


👉🏽Molt patida, però també molt treballada. Sense fer un gran partit, però amb la dosi habitual de lluita i entrega, el Sant Llorenç ha superat el l'equip filial de l'H. Sant Joan Despí per 30:27, gràcies a un gran tram final de partit.


👉🏽Igualtat inicial entre els dos equips, que han estat més erràtics que encertats durant els primers compasos. Els visitants, però, aprofitaven les errades de llençament del nostre equip per córrer el contraatac i anotar gols fàcils. El nostre equip no trobava el punt òptim de funcionament, ni en atac ni en defensa, i això ho ha aprofitat el Sant Joan Despí B per comandar el marcador amb rendes de dos gols, que han mantingut fins el descans (14:16).


👉🏽A la represa, la tònica ha sigut la mateixa. Els locals, més dubitatius i els de Sant Joan Despí, més encertats. El marcador en aquesta darrera part ha estat més igualat, tot i que el Sant Llorenç ha anat a remolc durant molts minuts.

Ha sigut a manca de deu minuts que el nostre equip s'ha posat per davant al marcador. Això ha fet que el partit es compliqués amb vàries exclusions a banda i banda que han tret de polleguera els dos equips. El Senior Vermell, amb ofici, més encert, aturades puntuals de la porteria i amb l'empenta del nombrós públic local, ha aconseguit sentenciar a manca de dos minuts.


👉🏽El marcador final, 30:27 i dos nous punts per al nostre equip que, tot i que no és definitiu, assoleix la quarta posició en la classificació, que permet accedir a les Fases de Ascens a Lliga Catalana.


👉🏽La propera setmana, el nostre equip té jornada de descans per calendari. El següent partit serà el dissabte 18 de febrer, data en la que rebrem el J. H. Mataró B.


💪🏽123 Sant LLorenç
Kommentare


bottom of page