top of page

Sènior Vermell vs. CH Sant Esteve de Palautordera B

🔴⚫️Sènior Vermell 32:26 CH Sant Esteve de Palautordera B


👉🏼Victòria del Sant Llorenç en un gran tram final.

Inici fred dels locals, que han estat erràtics en atac. Tot i que defensa es mostrava amb solidesa, els visitants han comandat els primers compasos aprofitant les imprecisions dels nostres jugadors. Rendes de tres gols favorables als del Montseny fins que un temps mort local ha asserenat al nostre equip. El partit s'ha igualat quan la porteria ha començat a intervenir contínuament. Així ho demostrava el marcador, que assenyala 12:12 al minut 25. Aquí, el Sant Llorenç, aprofitant una doble exclusió consecutiva, degut a una errada en un canvi, ha aconseguit un parcial 4:1 que ha permès als nostres arribar amb avantatge al descans, 16:13.


👉🏼A la represa, la película s'ha repetit. El nostre equip ha sortit imprecís i fred, i el Sant Esteve ha igualat el parcial ràpidament (21:21) als deu minuts de la represa.

A partir d'aquí, el nostre equip ha millorat en totes les línies - multiplicant-se per tal de superar les baixes que avui presentava - i ha tornat a comandar el joc i l'electrònic con grans combinacions d'atac, una bona defensa i una porteria que ha abaixat la persiana alguns instants. Així, amb la nombrosa grada animant de valent, el Sant Llorenç ha obert una escletxa de 3-4 gols a manca de deu minuts que ja no ha deixat escapar. El marcador final, 32:26 i dos punts més que serveixen per tancar l'any amb una important victòria que ens permet escalar posicions a la taula classificatòria de la 1a Catalana.


👉🏼Ara, aturada de la competició pel Nadal. La competició es reprendrà al gener amb l'inici de la segona volta de la Lliga. El nostre equip es desplaçarà fins a Canovelles, rival de la part baixa de la classificació.


💪🏽123 Sant LLorenç
Comments


bottom of page