top of page

Sènior Vermell vs CEH BCN Sants

🔴⚫️Sènior Vermell 28 - 28 CEH BCN Sants


👉🏽El Sant Llorenç esgarrapa un punt al líder al Pavelló Andrey Xepkin.


👉🏽Gran partit del nostre equip, sobretot a la segona meitat, enfront el CEH BCN Sants, líder de la categoria, que ha suat de valent per doblegar el nostre equip.


👉🏽Tot i que l'inici feia presagiar que el Sant Llorenç no tenia el seu dia - enregistrant fins a 4 llançaments errats a la mateixa jugada -, al final hem rescatat un bon punt. El BCN Sants però, ha estat molt sòlid. Contundent en defensa, eficaç en atac i coherent en la proposta a la pista. Els locals han anat a remolc, amb rendes de 3-4 gols que el visitants gestionaven amb veterania i encert. 9-13 dominàven l'electrònic els de Barcelona quan una reacció fulgurant del nostre equip, ha permès arribar al descans amb empat, 14:14.


👉🏽A la tornada dels vestidors ha estat millor el Sènior Vermell, que ha passat a comandar el marcador amb rendes mínimes, ja als cinc minuts de la represa. El BCN, amb molt d'ofici, ha continuat castigant la nostra línia defensiva, tova avui, i ha tornat a capgirar el marcador.


👉🏽I així ha estat el segon període, amb alternança de rendes mínimes per a dos equips que eren molt conscients de la importància dels punts. El "rush" final ha estat molt igualat. A manca de tres minuts, el SantLlo perdia 27:28, xifra que no s'ha mogut fins que s'ha entrat al darrer minut. El BCN no ha estat fi a la seva acció i el temps mort local a manca de 25" ha acabat en gol, el de l'empat a 28, a manca de sis segons.

Temps mort visitant i el seu llançament que marxa fora de la nostra porteria.


👉🏽El nostre equip suma un valuós punt, que el permet seguir a roda dels equips aspirants a les Fases d'Ascens. La propera setmana el nostre equip es desplaçarà fins a Sant Esteve Sesrovires.

El partit serà dissabte a les 21:00 hores.


💪🏽123 Sant LLorenç!
Commentaires


bottom of page