top of page

Sènior Vermell 33:24 Handbol Ègara

🔴⚫️Sènior Vermell 33:24 Handbol Ègara


👉🏽Victòria de mèrit del Sant Llorenç que aconsegueix els primers dos punts de les Fases d'Ascens a Lliga Catalana.


👉🏽Igualtat inicial al partit d'avui, que enfrontava al nostre equip enfront l' Handbol Ègara, cuer d'aquest grup d'ascens. El nostre equip trobava bones opcions en atac, però es trobava imprecís en les combinacions ofensives i això provocava pèrdues de pilota que aprofitaven els visitants.


👉🏽Tot i així, el Sant Llorenç oferia bons minuts de joc i bones defenses, que el feien comandar l'electrònic, 9:7 al primer quart d'hora.


👉🏽En aquell moment, la nostra porteria ha ofert un recital increíble. Fins a catorze aturades consecutives hem vist al Pavelló Andrey Xepkin, en una exhibició que ha obert un forat al marcador, gairebé insalvable (15:8) en gairebé once minuts màgics. El nostre equip, que podia haver sentenciat, ha arribat al descans amb un avantatge de 18:11.


👉🏽A la represa, els egarencs han provat un nou sistema defensiu que ha provocat uns primers minuts d'impresició. El marcador s'ha reduït fins el 22:16 però un temps mort local ha asserenat als nostres, que han tornat a trobar solucions en atac, han sigut eficaços en la finalització i han refermat la seva defensa, a bon nivell a la represa.


👉🏽El partit estava vist per sentència amb deu gols de renda a manca de cinc minuts, quan la graderia ha ovacionat l'actuació de la porteria, que avui ha fet 28 aturades.

Marcador final 33:24 i el nostre equip que suma dos bons punts que els permeten encarar amb més optimisme els següents partits.


👉🏽La propera setmana, el nostre equip es desplaça fins a l'Anoia, per enfrontar-se al CH Igualada.


👉🏽El partit serà dissabte 29 d'abril a les 19:00 hores al Complex Esportiu Les Comes.


💪🏽123 Sant LLorenç

ความคิดเห็น


bottom of page