top of page

OAR Gràcia Sabadell Atlètic vs Senior Vermell

🔴⚫️OAR Gràcia Sabadell Atlètic 26-24 Senior Vermell


👉🏽El Sant Llorenç cau contra el líder, als darrers instants.


👉🏽Grandíssim partit del Senior Vermell al camp del líder, l'OAR Gracia Sabadell Atlètic, per un ajustat 26:24, després de dominar gran partit del matx i errar la darrera posesió per empatar.


👉🏽Igualtat inicial als primers compasos, amb errades de tots dos equips a totes dues àrees. Quan el Sant Llorenç s'ha entonat, ha passat a comandar el marcador amb rendes de 2-3 gols gràcies a un vistós joc col.lectiu i a les aturades de la porteria. Els locals han hagut d'aturar el partit, s'han asserenat, han passat a controlar el ritme de joc i han aconseguit reduir distàncies al marcador, just a l'arribar al descans (15:16).


👉🏽A la represa, el nostre equip ha ofert la seva millor imatge, amb la porteria ben e tonada, una defensa rocosa i sólida i un atac fluid i eficaç. El Sant Llorenç ha arribat a dominar de cinc gols (16:21) als deu minuts de la segona meitat.


👉🏽En aquest moment, el OAR Gràcia Sabadell ha demostrat perquè és el líder de la categoria, ha tancat la seva defensa, ha pogut correr el contraatac i, mica en mica, han anat retallant la diferència al marcador fins aconseguir empatar a manca de deu minuts, 22:22.

Al tram final, el nostre equip ha estat més erràtic i, tot i tenir posesió per empatar, no hem aprofitat l'ocasió i els locals han sentenciat amb un gol al darrer segon. Enorme esforç del nostre equip, sense recompensa.


👉🏽Amb aquesta derrota, el nostre equip és cinquè, amb 18 punts.

Queden 4 jornades, i depenem de nosaltres mateixos per entrar a les Fases d'Ascens a Lliga Catalana.


👉🏽El proper partit, serà el dissabte a les 18:00 hores al Pavelló Andrey Xepkin. Rebem al CH Ràpid Cornellà, rival directe a la classificació.💪🏽123 Sant LLorenç

Commentaires


bottom of page