top of page

J. H. Mataró B vs. Sènior Vermell

🔴⚫️ J. H. Mataró B 20:23 Sènior Vermell


👉🏽El SantLlo es retroba amb la victòria després de la primera aturada de la competició.

Important victòria del Sènior Vermell al camp del Mataró, cuer de la classificació, que permet el nostre equip trencar la seva mala ratxa de resultats. Gran partit del Sant Llorenç, que ha comandat l'electrònic ja des de els primers compassos del matx. Els nostres jugadors han gaudit de rendes de 3-4 que s'han eixamplat fins als cinc i sis gols, gràcies en part, a la gran feina defensiva d'avui i els encerts de la porteria.


👉🏽En atac, bones combinacions han fet que el nostre equip dinamités la defensa local. Gràcies a un gol després d'un temps mort a falta de set segons, el Sant Llorenç ha arribat al descans amb un marcador favorable de 9:14.


👉🏽A la represa, la tònica s'ha repetit, i el nostre equip ha continuat comandant el marcador enfront un jove conjunt mataroní que no s'ha trobat còmode. Els nostres jugadors han continuat en bona línia i han mantingut l'avantatge al marcador fins al darrer tram de partit.

Un canvi defensiu dels locals a manca de deu minuts, ha provocat que el nostre equip s'encallés en atac. Això ho ha aprofitat el Mataró B per, poc a poc, anar retallant distàncies fins els dos gols. El nostre equip, però, ha continuat treballant i, amb una mica de fortuna, ha aconseguit dos gols que, juntament amb dues noves aturades de la porteria, han sentenciat el marcador amb el 20:23 final.


👉🏽Amb aquesta victòria, el nostre equip suma dos nous punts a la classificació i comença a remuntar posicions a la taula de 1a Catalana. La propera jornada, en el dia de la presentació dels equips del club, el Sènior Vermell rep la visita d'un altre filial de Nacional, l'OAR Gràcia Sabadell Atlètic. El partit serà el diumenge a les 17:00 hores al Pavelló Andrey Xepkin.


💪🏽123 Sant LLorenç


Comments


bottom of page