top of page

H. Ègara 38 - 36 Senior Vermell

🔴⚫️H. Ègara 38 - 36 Senior Vermell


👉🏽Una bona segona part no és suficient per guanyar a Terrassa.


👉🏽Una part per oblidar, i una part amb una gran imatge. Aquest és el resum del partit del nostre Senior Vermell a Terrassa en aquesta tarda de diumenge.


👉🏽Igualtat inicial als primers compasos que no ha sigut més que un miratge. Els locals, molt més intensos, han anat obrint un forat al marcador que ha deixat tocat el nostre equip. 13:8 al minut quinze, 19:13 a manca de cinc minuts per al descans i 22:15 al descans. El Sant Llorenç no s'ha trobat en defensa i en atac, ha funcionat a ratxes.


👉🏽A la represa, després dels primers minuts de domini egarenc, que ha situat un perillós 28:19 al marcador, el nostre equip ha donat la millor imatge. Poc a poc, amb més contundència defensiva, bones accions ofensives i les intervencions de la porteria, ha anat escurçant les diferències al marcador, fins arribar al final amb opcions. Amb 34:31, i cinc minuts per jugar, el nostre equip s'ha posat a dos gols. Un intercanvi de gols ha provocat que el SantLlo arribés al darrer minut amb 37:35 al marcador. Pilota nostra, gol i 37:36 a manca de 30".

Pressió per recuperar la pilota, però l'Egara juga bé i supera la nostra defensa, anotant el 38:36 definitiu.


👉🏽Amb aquesta derrota, el nostre equip tanca el grup d'Ascens, ja sense opcions de pujar de categoria. Queden dues jornades on el nostre equip lluitarà fins el final.

La propera setmana, últim partit del Senior Vermell al Pavelló Andrey Xepkin, dissabte a les 18:00 hores. El rival serà el CH Igualada.


💪🏽123 Sant LLorenç
Comments


bottom of page