top of page

CH Sant Esteve Sesrovires B 27-30 Sènior Vermell

🔴⚫️CH Sant Esteve Sesrovires B 27-30 Sènior Vermell


👉🏽El Sènior Vermell guanya a Sant Esteve Sesrovires i tanca un gran mes de gener.


👉🏽Molt treballada, amb baixes i sense ser consistents durant tot el partit, però una gran segona part permet el Sant Llorenç guanyar un partit important.


👉🏽La sortida dels nostres ha sigut molt dolenta. Pèrdues de pilota i errades de Llençament s'han traduït en un marcador desfavorable durant els primers minuts (6:3) i (8:5). Passat el primer quart d'hora, i gràcies a un temps mort, el nostre equip s'ha anat trobant més còmode i ha aconseguit igualar l'electrònic. Quan la porteria s'ha entonat, hem aconseguit arribar al descans, amb avantatge mínim, 15:16.


👉🏽A la represa, el Sant Llorenç ha fet un gran canvi d'imatge i, ja de sortida, ha trenat bones defenses i bones grans situacions de llençament. El nostre equip ha superat el seu rival i ha agafat rendes de 4 i 6 gols que els han permès assolir una diferència important (21:28, a manca de deu minuts).


👉🏽En aquell moment el partit s'ha trabat en forma d'exclusions a banda i banda que ha fet que es perdés el control del partit. Els locals ho han intentat amb una defensa pressionant però no ha sigut suficient. Els dos punts ja volàven cap Sant Feliu de Llobregat amb el resultat definitiu de 27:30.


👉🏽Amb aquesta victòria el nostre equip apreta la zona de Fases d'Ascens a Lliga Catalana, amb 14 punts.


👉🏽La propera setmana, derbi important contra un rival directe. Rebem la visita de l' H. Sant Joan Despí B el dissabte a les 18:00 hores.


💪🏽123 Sant LLorenç

Comments


bottom of page