top of page

CH Ràpid Cornellà vs. Sènior Vermell

🔴⚫️ CH Ràpid Cornellà 30 - 30 Sènior Vermell


👉🏽Repartiment de punts al derbi del Baix Llobregat. Gran partit del nostre equip al camp del tercer classificat, el Cornellà que ha acabat amb, potser, un just repartiment de punts.


👉🏽Inici fort dels locals, que han obert el marcador 2:0. La porteria del SantLlo ha rendit a gran nivell i això ha permès mantenir-se dins del partit amb bones accions d'atac. El Cornellà ha comandat el marcador durant els primers compassos, els nostres jugadors s'han refet a un seguit d'exclusions que els han deixat amb tres jugadors només i, tot i fallar nombroses ocasions clares, han arribat al descans tan sols un gol per sota (15:14).


👉🏽A la represa el nostre equip ha capgirat la dinàmica, i ha passat a comandar el marcador, amb avantatges mínims. Els locals, tirant d'experiència han tornat a capgirar el marcador a falta de deu minuts. El Sant Llorenç, que ha ofert una gran imatge avui, ha tornat a remuntar i ha arribat als darrers instants amb avantatge mínim (28:29).


👉🏽Fins i tot, gràcies a una gran defensa i una extraordinària porteria, han arribat a gaudir de dos gols de renda. El Cornellà, ha recuperat una pilota important i ha estret el marcador fins el 29:30 del darrer minut.

Última possessió, pèrdua dels visitants en inferioritat i gol dels locals a falta de 22".

El tècnic del Sant Llorenç demana temps mort i preparem una jugada que surt genial però el llençament s'envà fora. Els locals intenten un últim llençament al darrer segon, que tampoc troba porteria.

Xiulet final i 30:30 que deixa, potser, contents a tots dos equips.


👉🏽La propera setmana, el nostre equip rep la visita de l'Handbol Lleida, dissabte a les 18:00 hores al Pavelló Andrey Xepkin.
Comments


bottom of page