top of page

Sènior A 24-24 H Poble Nou A


UN PUNT QUE SAP A VICTÒRIA Coincidint amb la jornada de presentació dels 300 esportistes i 23 equips que composen la gran família del Santllo, amb un ambient festiu i una grada plena de gom a gom, aquesta setmana el nostre equip sí que va fer gal·la de les armes que el van portar a escalar fins aquesta categoria, la seva fortalesa defensiva i el seu esperit de lluita, senyals d’identitat d’aquest equip, van posar en moltes dificultats a l’equip rival al que van deixar molt per sota de la seva mitjana de 30 gols marcats per partit, tot i que l’equip continua en segon lloc perseguint a un líder intractable i imbatut: La Salle Bonanova. Tot el partit es va desenvolupar amb molta intensitat, amb moltes precaucions defensives per part dels dos equips, i fins que el nostre porter Carlos Tapia va rebre una doble pilotada a la cara que el va deixar fora mes de mitja primera part, una excel·lent intervenció sota els pals. El Poble Nou, amb 6 contraatacs en aquesta primera meitat va saber trobar el punt feble de la defensa local, ja que no li era possible fer-ho en jugades d’atac estàtic excepte en els tirs des de 9 metres en els que tenen grans llançadors. Al final, un resultat parcial de 9-12 deixava oberta la porta a una segona meitat disputada. I efectivament així va ser, les alternances al marcador van ser contínues, els errors es contaven per punts perduts, i finalment, amb el partit empatat i a falta de 30’, amb superioritat del Santllo per l’exclusió d’un jugador rival, l’Andrey va utilitzar el seu temps mort per jugar-se una jugada assajada que va finalitzar un dels jugadors més en forma de les darreres jornades del nostre equip, en David Pueyo, que va llançar des de 9 metres un excel·lent tret en el que només el travesser es va encarregar que no pugés al marcador. Finalment marcador 24-24 i repartiment just de punts en un partit que esperem que sigui el rencontre del nostre equip amb les seves senyes d’identitat.

La jornada vinent ens toca jugar contra un rival ben conegut, la Coope el dissabte a les 18h, un equip que està aconseguint puntuar les darreres jornades i que esperem que el nostre equip sigui capaç de superar. 1, 2, 3, Sant Llorenç !!!


bottom of page